ProfilaktykaZdrowie

Najczęściej diagnozowane choroby przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową to najczęściej diagnozowane przez ginekologów i proktologów schorzenia. Te są tak nagminne z wielu powodów. Przede wszystkim mogą być wywołane przez szereg czynników – do takich zaliczyć można grzyby, pasożyty, wirusy oraz bakterie. Te są powszechne również dlatego, że wiele z nich nie daje żadnych objawów a zarażony nieświadomie przekazuje chorobę innym.

Choroby przenoszone drogą płciową to te, którymi zarazić się można poprzez stosunek płciowy. W grupie zwiększonego ryzyka są przede wszystkim osoby, które nie stosują zabezpieczenia w postaci prezerwatyw jak również Ci, którzy często zmieniają swoich seksualnych partnerów. Udowodniono też, że schorzenia tego rodzaju dotykają znacznie częściej mężczyzn homoseksualnych, uprawiających seks analny. Na choroby weneryczne najczęściej zapadają osoby w wieku pomiędzy 15 a 24 rokiem życia, bo to też wtedy wylicza się największą aktywność seksualną w całej populacji ludzkiej. Pacjentami są głównie osoby o niższym statusie materialnym i Ci, którzy żyją w większych miastach.

Najczęstszymi objawami, z którymi pacjent zwraca się do lekarza są: pieczenie w miejscach intymnych, ból w czasie odbywania stosunku, upławy i wykwity skórne. Niestety, choroby weneryczne zwykle diagnozowane są już w zaawansowanym stadium, kiedy ich leczenie jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne.

Do najczęściej rozpoznawanych chorób przenoszonych drogą płciową zalicza się między innymi rzeżączkę, kiłę, chlamydiozę czy wrzody weneryczne. Dużo bardziej groźne dla zdrowia a nawet życia pacjenta jest zaś wirusowe zapalenie wątroby, wywołane żółtaczką typu C, AIDS, kłykciny kończyste oraz opryszczka narządów płciowych.
Coraz rzadziej, ale jeszcze spotykana jest wszawica łonowa czy świerzb.

Więcej informacji przeczytasz na stronie: http://www.hydrofemin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *